Pole dance

Obecnie szkoły tańca zasypują nas tysiącami ofert różnych kursów tańca. Wiele z nich to tańce towarzyskie, co jednak zrobić, gdy chcielibyśmy spróbować czegoś innego? Gdy okazało się, że zumba to jednak nie to? Warto wybrać się na pole dance, który jest niecodziennym połączeniem tańca i treningu.

Możemy go znaleźć w programie wielu szkół tańca i klubów fitness.

Czym jest pole dance?

W języku polskim pole dance to zwyczajnie taniec na rurze. Nie ma jednak on wiele wspólnego z popisami pań w nocnych klubach. Jest to swojego rodzaju połączenie akrobatyki gimnastycznej z tańcem. Wywodzi się on bezpośrednio z Mallakhamb, indyjskiego tańca, który polegał na wykonywaniu różnych skomplikowanych układów i figur przy użyciu długich polerowanych, drewnianych bali.

Obecnie jest to dyscyplina sportowa, ćwiczona zarówno rekreacyjnie, jak i przez zawodowców. Co roku na całym świecie odbywa się wiele zawodów, podczas których tancerze reprezentują swoje umiejętności. International Pole Sports Federation, organizacja zrzeszająca tancerzy na całym świecie, od lat próbuje uzyskać dla tej dyscypliny status sportu olimpijskiego.

Co jest potrzebne do pole dance? Przede wszystkim wygodny strój i rura. Większość szkół oferujących naukę tego tańca posiada sale wyposażone w specjalne, wykonane z różnych metali rury. W zależności od pokrycia różnią się one potrzebną siłą uchwytu rąk i siłą rozpędu ciała.

POLE DANCE

REKLAMA:

Szukasz prezentu dla swojej pociechy? Sprawdź zabawki kreatywne na: kreatywnedziecko.eu

Niektóre rury są pokryte silikonem, aby ułatwić poczatkującym tancerzom utrzymanie równowagi na rurze. Taniec na rurze składa się z wielu elementów, takich jak obroty, zwisy czy sztuczki, wykorzystujące wiele siły od trenującego. Typowa lekcja pole dance składa się zatem z nauki poszczególnych figur i układów oraz ćwiczeń wzmacniających mięśnie, jak przysiady, brzuszki czy pompki.

Dlaczego warto zacząć trenować pole dance?

Trenując pole dance możemy w przyjemny sposób, w rytm muzyki wypracować sobie wymarzoną sylwetkę. Taniec ten wzmacnia mięśnie w całym ciele, pomaga poprawić wyczucie równowagi. Do tego energetyczna muzyka sprawia, że zyskujemy więcej energii na co dzień i chęci do działania. Jest to doskonała alternatywa dla zwykłych zajęć tańca czy fitness.